Неділя, 14 Серпня, 2022

Чернівці отримали нового мера з 2014 року: що відомо про Романа Клічука?

2020 рік став для багатьох міст України новим етапом, адже більшість отримала нових очільників. Чернівці не стали виключенням й місто очолив новий мер – Роман Клічук. Все, що відомо про нового голову розповість yes-chernivtsi.

Новий міський голова Роман Клічук зайняв свою посаду наприкінці 2020 року під час місцевих виборів. До цього місце мера “тримав” Олексій Каспрук.

Коротка біографія

Чинний мер Чернівців народився 31 жовтня 1972 року в рідному місті. Уся сім’я мера пов’язана з медициною, як і сам пан Клічук. 

Закінчивши Буковинський медичний університет, чоловік вступив до Києво-Могилянської школи бізнесу. Включно до 1997 року пан Клічук працював та тісно був пов’язаний з медичною сферою. Після цього Роман Васильович зайнявся бізнесом.

Через рік, майбутній мер разом з партнерами заснував компанію “Рома”, яка займається продажем алкогольних напоїв та продуктів харчування. На разі, компанія “Рома” є лідером з продажу у декількох областях Західної України.

Окрім компанії, пан Клічук має у власності ресторани та піцерії.

Політична кар’єра

Не дивлячись на чималий бізнес, Роман Васильович у 2006 році “пішов” у політику. З того року чоловік був членом партії “Батьківщина”. Від цієї ж партії бізнесмен обирався до Чернівецької обласної ради.

У 2010 році Роман Клічук залишив партію “Батьківщина” й згодом приєднався до “Самопомочі”. Зокрема, депутат був під номером 100 у списках від цієї партії під час парламентських виборів.

У 2018 році написав заяву про складання повноважень на посаді члена виконавчого комітету Чернівецької міської ради.

У 2019 році майбутній мер змагався за місце народного депутата, але програв. Наприкінці того ж року, пан Клічук дав відверте інтерв’ю, у якому заявив, що політика – це не його стихія. До слова, це була перша розмова Романа Васильовича із засобами масової інформації. До цього моменту чоловік не давав жодного інтерв’ю двадцять років.

Вже за шість місяців пан Клічук змінив свою думку та створив власну політичну партію “Партія села і міста”. Пізніше назва змінилася на “Єдина альтернатива”.

Участь у виборах-2020

Найміцніші політичні групи почали виступати проти “Єдиної альтернативи” та її членів. Увесь рік, кожне соціологічне опитування “не пророкувало” Роману Клічуку виходу у другий тур. Проте, чернівчани вирішили голосувати по-іншому.

Місто було втомлене від постійного відновлення/відсторонення Олексія Каспрука, яке тягнулося три роки.

Після проведення першого туру члени комісії три тижні не могли підрахувати результати, але все ж оголосили: другий тур буде. Роман Клічук (27,23%) боротиметься за посаду міського голови з Віталієм Михайлишиним (21,31%).

Вже у другому турі, Роман Васильович здобув впевнену перемогу. За бізнесмена-політика проголосували більшість жителів Чернівців – 59,54%. За його опонента, Віталія Михайлишина, віддали голоси лише 37,5% виборців.

.