Неділя, 26 Червня, 2022

Міхеїл Саакашвілі повернувся в Україну

Міхеїл Саакашвілі – колишній президент Грузії та екс-голова Одеської обласної державної адміністрації прилетів до України за допомогою посвідчення особи на повернення в країну. Яке він отримав від консула України в посольстві України у Варшаві. Повідомляє yes-chernivtsi.com.ua.

Громадянство України екс-президенту Грузії та колишньому голові Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі повернув чинний голова держави Володимир Зеленський.

Президент України  указом № 329/2019 за допомогою внесення змін до указу екс-президента Петра Порошенка повернув громадянство Саакашвілі.

Під час призначення на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації, у 2015 році, Міхеїл Саакашвілі отримав Український паспорт. В відставку пішов восени 2016 року. Вже 26 липня 2017 року Саакашвілі був позбавлений громадянства України тодішнім головою держави – Петром Порошенком. Через прямі звинувачення у покритті корупції та конфлікти між тодішнім президентом України та Саакашвілі, політик в лютому 2018 року був затриманий в Києві, а надалі його доправили до Польщі.

Про своє повернення до України політик, якому нещодавно поновили українське громадянство, зазначив на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook».

Однією із причин повернення до України екс-президент вказав, що скучив за Україною та Києвом. Політик сказав, що підтримує новообраного президента України Володимира Зеленського та прагне допомогти Україні в становленні її на новий шлях.

Польський літак авіаліній LOT прибув з незначним запізненням. Екс – президент пройшов паспортний контроль.

В аеропорту «Бориспіль» політика зустрічали журналісти, прихильники та народний хор. Серед зустрічаючих  був Герой України –  Степан Хмара, також зустріти екс-президента Грузії прибув його соратник – Давид Сакварелідзе.

На даний час жодних коментарів та інтерв’ю політик журналістам не надав.