Субота, 13 Серпня, 2022

Очільники Чернівців з 1991 року: хто вони?

Чернівці – місто з неймовірною історією. Цікаво, але починаючи з 14 століття містом керувало безліч історичних людей. Під час молдавського періоду місто було під керівництвом Ончула Юрашковича, Арсенія Кіцманя та Івана Микулецького. У австрійський період Чернівцями керували Габріел Сплені фон Міхалди та Карл фон Енценберг. На початку 20 століття очільником був Йосип Іванович Безпалко, а після нього управлінням займалися: Георге Шандру, Теофіл Семіонович, Ніку Флондор та інші. Yes-chernivtsi розповість про сучасність, хто керував містом від 1991 року.

Перший керівник

Після проголошення Незалежності України у 1991 році міським головою обрано було Павлюка Віктора Ігоровича. Політик народився на Буковині. Освіту отримав у Чернівецькому національному університеті за спеціальністю – фізика, викладач фізики. Згодом, працював інженером та старшим техніком. За плечима три роки служби в армії.

З 1991 по 1994 рік був очільником Чернівецької міської ради.

Далі кар’єра чоловіка пішла вгору й з керівника Чернівців Віктор Ігорович став головним економістом торгівельно-економічної місії у складі Посольства України у Чехії. Згодом, був заступником міністра економіки в АР Крим.

З 2006 до 2010 року пан Павлюк працював заступником очільника Чернівецької ОДА, а з 2013 по 2015 роки – очолював товариство з обмеженою відповідальністю “Буковина Солар 1”.

На сьогодні, Віктор Ігорович обіймає посаду радника голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи у столиці України.

Другий міський голова

На заміну Павлюку, у 1994 році, прийшов Федорук Микола Трохимович. Майбутній міський мер народився на Волині, має дві вищі освіти, а з 1987 року почав свій політичний шлях у Чернівцях. Тоді, пан Федорук став очільником Першотравневої районної ради депутатів та виконавчого комітету.

За час свого керування містом, Микола Трохимович отримав багато нагород, зокрема орденом “За заслуги” І та III ступенів.

Чернівчани відмітили, що пан Федорук справжній очільник міста, адже його обирали на цю посаду чотири рази підряд (до 2011 року). На превеликий жаль більшості жителів, депутатами міськради було оголошено дострокове припинення повноважень Миколи Трохимовича. Тоді, “за” проголосували 42 депутати.

Третій мер

Після того, як Миколу Трохимовича усунули з посади міського очільника, Чернівці жили самі по собі цілих три роки. У 2014 році відбулися чергові вибори й містяни проголосували за Каспрука Олексія Павловича.

Уродженець Чернівців має декілька вищих освіт, працював інженером та економістом, був очільником декількох підприємств, займався викладацькою діяльністю, а з 2010 року став депутатом Чернівецької міськради.

Пан Каспрук запам’ятався постійною судовою тяганиною: у 2018 році його усунули з посади (достроково) й чоловік одразу ж подав відповідний позов на оскарження цього рішення. За рік, суд задовільнив позов Олексія Павловича, а у 2020 році, вже Касаційний суд України скасував попереднє ухвалення.

Сьогодення

З 2020 року Чернівці очолює Клічук Роман Васильович, якого дехто називає “горілчаним королем”. Це пов’язано з тим, що міський голова керує компанією “Рома”, яка займається гуртовим продажем алкогольних напоїв.

Більш детальну біографію чинного мера Чернівців можна прочитати тут. 

.