Вівторок, 28 Червня, 2022

В Чернівцях дільнична комісія вигнала із свого засідання спостерігача від «Опори»

В Чернівцях  члени дільничної виборчої комісії проголосували за те, щоб вилучити спостерігача “ОПОРИ” із підсумкового засідання комісії, після того, як вона зробила зауваження щодо виявленого  нею порушення.

Про це повідомляє прес-служба ГО «Опора», пише molbuk.ua, інформує сайт yes-chernivtsi

31 березня о 23:11 голова дільничної виборчої комісії №730506, що знаходиться на території студмістечка,  оголосив перерву під час підрахунку голосів. Згідно, із частиною 2 ст. 78 Закону “Про вибори Президента” засідання ДВК починається одразу після завершення голосування та проводиться без перерви, а  закінчується після складення і підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на даній виборчій дільниці.

 Спостерігачка “ОПОРИ” щодо даного випадку склала акт про порушення. Після цього, голова ДВК поставив на голосування членів комісії питання про вилучення спостерігачки із приміщення  ДВК. 11 членів дільничної комісії проголосувало за та  4 члени утримались.

На запитання спостерігачки “ОПОРИ” до голови ДВК, чому її вилучили із дільниці, він зазначив, що вона перешкоджає роботі ДВК. Окрім цього, член комісії додав, що спостерігачка здійснює відеозйомку і робить зауваження.

На ці дії спостерігачка викликала поліцію і написала заяву про перешкоджання діяльності офіційного спостерігача, згідно із частиною 1 ст. 157 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за перешкоджання роботі офіційного спостерігача при здійсненні ними своїх повноважень.

Спостереження “ОПОРИ” направлено на незаангажовану оцінку процесу підготовки і проведення виборів, сприяння вільним та чесним виборам, попередження порушень. Із моменту офіційного початку виборчої кампанії до спостереження приєднано 204 спостерігачі по всій Україні.