Понеділок, 19 Жовтня, 2020

Хто претендував на пост депутата у Чернівцях і проводив брудну кампанію

Скільки і що задекларували чернівецькі депутати після перемоги на виборах

Кожного року запроваджують деклараційну кампанію, всі особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають подати свої декларації про майновий стан за рік....

Що зробив Продан з Чернівцями після повалення мера з посади

Чернівчани оцінюють період керування містом нової команди на чолі зі секретарем Василем Проданом неоднозначно. З одного боку, нарешті розпочали ремонт головних магістралей, з іншого...

Махінації Олексія Каспрука: мер і його кадрова політика

Напередодні виборів міського голови 2015 року Олексій Каспрук був щедрим на різноманітні передвиборчі обіцянки. Зокрема, він обіцяв чернівчанам проводити прозору кадрову політику та консультуватися...

Кадрові ініціативи президента: доцільність призначення на посади в Чернівцях

Президент Володимир Зеленський запропонував чергову «порцію» кадрових призначень. Глава держави звільнив або відсторонив від посади 15 голів облдержадміністрацій, замість яких були призначені 12 тимчасово...

Основні фаворити мажоритарної кампанії 201 округу: вчителька молодших класів Олена Лис, яка йшла під брендом «Слуги народу», Оксана Продан, котра бере на озброєння найбільш болючу для Чернівців тематику доріг та чинний депутат Микола Федорук. Конкурувати за хороший результат міг Михайло Яринич, який працює в ніші «третьої сили».  Шанси були у колишнього регіонала, а тепер висуванця проросійської Опоплатформи Віталія Михайлішина, а також у Максима Кияка, висуванця партії Вакарчука «Голос». Деталі на yes-chernivtsi.

Округ №201. Хто після Федорука?

Микола Федорук, який вигравав усі кампанії, в яких брав участь у Чернівцях, зайшов на вибори з найменшим особистим попереднім рейтингом. Його успіх залежав від кампанії зустрічей, які він активно вів.

Олена Лис – кандидатка з рейтингом партії Зеленського, ми про неї нічого не знаємо, крім того, що вона вчителька і висуванка «Слуги народу». Якщо вона не буде втягуватися у публічний перехресний вогонь, а, наприклад, поїде відпочивати на місяць в умовну Болгарію, то зможе приїхати вже народною депутаткою. Якщо ж буде грати за старими правилами, публічно демонструвати свою компетенцію, виборці можуть і не купити такого «кота в мішку».

Переваги Оксани Продан – сильна структура в 201 окрузі, можливість безпосередньо вирішувати питання доріг у Києві та Чернівцях.

Головним питанням кампанії 201 округу є явка виборців. Зважаючи на період відпусток і виїзд значної частини студентів із міста, явка може бути і нижче 45%, що на перший план поставить питання організаційної структури кандидатів, і це може сильно змінити попередні прогнози на 201 виборчому окрузі.

1

Округ №202. Брудна кампанія за чисті вибори

Фаворит мажоритарної кампанії 202 округу – чинний депутат, який дійсно активно працював 5 років на «українському окрузі» Іван Рибак. Його конкуренти: Максим Заремський від «Слуги народу», Андрій Маковей від «Батьківщини», самовисуванець Іван Гешко. Саме між цими кандидатами розгорнеться основна боротьба за депутатський мандат від 202 округу.

Ця кампанія обіцяє бути найбільш брудною за всю історію. Такий стиль, подейкують, нав’язує Іван Тичина. З подачі «невідомих фейкометів» розповсюджуються фейки, зокрема про причетність Івана Рибака до багатотисячного хабара в Путильському районі та приналежність до сексуальних меншинств кандидата від «Слуги народу».

Звичайно, ця інформація є неправдивою і могла родитися в голові не чернівецьких, приїжджих політичних технологів, які, скоріше за все, і працюють на «парашутиста», котрий жодного відношення до 202 округу не має. Окремо варто відзначити відверту слабкість і невизначеність у команди Президента на цьому окрузі. Тут позиції бренду значно сильніші за позицію кандидата.

2

Округ №203. Повернення Семенюка

Фаворит мажоритарної кампанії 203 округу – підприємець Іван Семенюк, який на минулих виборах вважався головним претендентом, але програв один відсоток Григорію Тімішу.

На сьогоднішній день саме він консолідує еліти Новоселицького району. При цьому виборці готові голосувати за будь-яку політичну партію за пропорційною складовою, але разом готові підтримати свого кандидата від Новоселицького району. Наразі таким консулідуючим кандидатом для Новоселиччини є Іван Семенюк.

Сильною фігурою є кандидат від проросійської «Опоплатформи» Михайло Жар. Отець Жар – дуже авторитетний на окрузі священник – зробив усе, щоб не зареєструвалися декілька сильних кандидатів, зокрема, і Юрій Кушнір, щоб його син мав кращі шанси на перемогу.

Тема віри буде однією з основних на кампанії, але в ній Іван Семенюк є більш прийнятною кандидатурою для більшості виборців 203 округу, ніж Михайло Жар, оскільки займає більш помірковану і зважену позицію, не кидаючись у проросійські крайнощі з одного боку, але чітко захищаючи права національних меншин ходити в ту церкву, яку вони бажають, говорити тією мовою, яку вони бажають.

3

Округ №204. Всі проти Бурбака. Бурбак проти всіх

Основні фаворити мажоритарної кампанії 204 округу: Валерій Божик – кандидат від «Слуги народу», чинний депутат Максим Бурбак та Василь Козак від «Аграрної партії». Також цікаву кампанію проводить журналістка Ольга Кучурка, у якої є тенденція до зростання рейтингу.

Головний подразник кампанії – Максим Бурбак. Незважаючи на те, що уряд Гройсмана фінансував 204 округ найбільше з усіх округів України, рейтинг Максима Юрійовича катастрофічно малий. Він має всі шанси не зайняти навіть друге місце в кампанії і завершити свою політичну кар’єру.

Аналізуючи ситуацію, що склалася в Україні загалом та у Чернівецькій області зокрема у переддень парламентських виборів, варто зауважити, що політика сьогодні – це насамперед театральні та візуальні ефекти. Не можна скидати з шальок терезів аналітику, компаративний підхід до програмних постулатів кандидатів, однак переважає акцент саме на зовнішніх ефектах, оскільки вони легше сприймаються споживачами, тобто виборцями.

4

Можна багато говорити про постаті, враховуючи той факт, що переважну більшість із заявлених кандидатур ми знаємо, однак особливість цієї виборчої кампанії полягає в іншому. Чернівецька область – це своєрідна міні-Україна, де представлені різні ідеї, візії, які здобувають підтримку електорату. Судячи із зареєстрованого списку кандидатів від області, це питання в тій чи іншій мірі буде актуалізовано під час виборчої кампанії.

На вирішення нагальних питань у самому місті Чернівцях та області в цілому це не вплинуло кардинально. І, певно, це нормально. Не є завданням народного обранця лобіювання інтересів окремих груп чи регіонів. І якщо новообрані депутати відповідально поставляться до свого статусу – народний депутат України, до виконання своїх передвиборчих обіцянок, то виграємо ми всі, незалежно від регіону.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Центр екстреної медичної допомоги у Чернівцях розповсюджує політичну рекламу

Досить часто напередодні виборів або під час агітаційної політичної кампанії кандидати використовують у цілях популяризації себе чи своєї партії сторонні ресурси. Не...

Колишній власник партії «Рідне місто» – претендент на посаду заступника голови ОДА

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з’явилася декларація Романа Скигара з метою його претендентства на посаду заступника голови Чернівецької обласної...

Дієво, вигідно, перспективно: отримайте кредит онлайн у Чернівцях на найкращих умовах

Подача заявки на отримання особистого кредиту через Інтернет має багато переваг у порівнянні з будь-яким іншим типом кредитування. Вони затверджуються миттєво, вимагають...

Вся правда про фільтри-глечики для води: факти, невідомі чернівчанам

Ніхто не очікує, що вода з крану на кухні буде чистою і хрусткою, адже в ній у будь-якому випадку є забруднення, шкідливі...

Онлайн казино: всі принади якісної гри

Тільки в Кінг можна побачити не тільки багатий ігровий асортимент, а й познайомитися зі справжнім Королем, який допоможе виграти цілий статок. Онлайн...