Субота, 25 Червня, 2022

Чому буковинці проголосували за Зеленського

Як команді Володимира Зеленського вдалось досягти успіхів на виборах завдяки соціальним мережам та чому риторика політиків старої школи викликає недовіру в молоді, повідомляє shpalta.media, інформує сайт yes-chernivtsi.

В Чернівецькій області за підсумками першого туру президентських виборів лідирує В. Зеленський, він набрав 31,08% голосів виборців. Друге місце в рейтингу отримала Юлія Тимошенко із 19,65%. За чинного президента Петра Порошенка проголосувало 14,07% виборців.

Ігор Макаров спробував пояснити чому так проголосували жителі Буковини та як міг перемогти в І турі Володимир Зеленський – людина без досвіду у політиці й професійної репутації.

Для тих, хто стежив за дослідженнями соціологічних центрів, результат першого туру не став несподіванкою.

То чому і як Володимир Зеленський зумів перемогти в першому турі?  У цього є декілька причин.

  • Рівень політичної культури в Україні є настільки низьким, що репутація політика  вже перестала бути цінністю.
  • Рівень довіри до влади є настільки низьким, що досвід політика в цій політичній сфері сприймається швидше як щось негативне.
  • Рівень розчарування є настільки високим, що виборці голосують не «За Зеленського», а проти усього старого.

Якщо ж розглядати питання підтримки Зеленського із чисто технічного боку, його команда здобула значні успіхи в цифровій галузі. Соцмережі постійно недооцінювалися нашими політиками і сприймалися як виключно допоміжний інструмент. Завдяки професійній та якісній роботі команді Зеленського вдалось залучити найменш зацікавлену групу — молодь, витративши на це фактично копійки.

Проте найбільше допоміг Зеленському телеканал 1+1, який належить Ігорю Коломойському. Усім виборцям варто розуміти, що за кандидатом завжди стоїть певний медіа-ресурс. Більшість українців використовують телебачення як джерело новин. Згідно даних КМІС, 60,9% українців дивляться телеканал 1+1, який здійснює неприховану агітацією за Володимира Зеленського.

Факт підтримки молодим населенням Зеленського теж є свідченням недовіри до політиків старої школи, із їх методами і риторикою.