Неділя, 26 Червня, 2022

Олексій Каспрук обіцяє розірвати договір з орендарями "Української книги"

Мер Чернівців Олексій Каспрук планує вплинути на ситуацію, яка склалася з руйнацією приміщення «Української книги». Про таке пише shpalta.media, інформує сайт Yes-chernivtsi. Міський голова обіцяє днями дати доручення Департаменту розвитку Чернівецької міської ради розірвати договір з підприємцем, що за угодою орендує приміщення «Української книги».

Мер розповів про свої плани журналістам на щотижневому брифінгу у міській раді. Каспрук зазначив, що недобросовісний орендатор вивозить австрійську цеглу з приміщення, яке раніше належало популярній книгарні. 

Також очільник міста додав, що наразі спеціальна комісія, яка створена, щоб розібратися у ситуації та дослідити наскільки підприємець нашкодив приміщенню, не може потрапити до середини будівлі. 

Нагадаємо, що споруда, яка є частиною унікальної пам’ятки архітектури, а саме Чернівецького художнього музею, нещадно руйнується безпринципним підприємцем. Чиї тут перетнулися інтереси невідомо, але нещодавно один чернівчанин навіть зафіксував факт вивезення давньої австрійської цегли увечері, 13-го вересня. Активний чернівчанин зробив світлини та виклав фото такої «діяльності» у соцмережі. І це в той час, коли робити там взагалі нікому і нічого не дозволено було. Як відомо, ремонтні роботи у приміщенні «Української книги» було розпочато без будь-якого дозволу та без попередження від орендодавця. Мало того приміщенню завдали значної шкоди, адже реконструкцію розпочали у такому форматі, що фактично зруйнували все, що там було до того. Факт такого вандалізму вдалося задокументувати активістам, які були не байдужі до долі приміщення чернівецької книгарні.

Наприкінці червня чернівецькі активісти у складі декількох архітекторів та громадських діячів проводили пікет під стінами міської ради, щоб привернути увагу до цього питання. До громади вийшов міський голова Олексій Каспрук і пообіцяв зробити все можливе, щоб припинити руйнацію споруди. Також у Чернівцях небайдужі збиралися на обговорення ситуації з приміщенням «Української книги», але всі чекають рішучих дій міської влади.