Вівторок, 24 Травня, 2022

Справа Мунтяна продовжується: прокурори вимагають заарештувати голову обласної ради

Вчора, 12 лютого, Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу голові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну, якого підозрюють у вимаганні 400 тисяч доларів та отриманні 180 тис. доларів хабаря. Далі на yes-chernivtsi.

Засідання розпочалося о 15:00 і транслювалося у прямому ефірі на офіційному каналі суду на відео-платформі YouTube. За результатами судового засідання ясно, що прокурори спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) просять вищий антикорупційний суд арештувати Івана Мунтяна на 60 діб із правом внесення застави 15,1 мільйон гривень.

Звинувачення в адресу голови

Під час цього засідання прокурор САП повідомив, що обвинувачений у хабарництві голова облради може використовувати своє службове становище та зв’язки з митниками, прокурорами, іноземними інституціями, щоб тиснути на фігурантів справи та покинути межі України. Щоб запобігти подібному розвитку подій є необхідність обмежити можливість пересування підозрюваного не просто в межах міста, а в межах одного приміщення, тобто взяти Івана Мунтяна під варту.

Встановлені у ході досудового розслідування вчинення його правопорушення, ступінь тяжкості, обґрунтування та ступінь вираженості наведених ризиків, а також те, що основним є ризик переховування від органу досудового розслідування або суду, дають обґрунтовані підстави вважати, що жодні інші запобіжні заходи, окрім тримання під вартою, не зможуть забезпечити досягнення мети їх застосування до підозрюваного. Такі слова озвучив прокурор, зачитуючи текст клопотання. Оскільки покарання за порушення, в якому звинувачують Івана Мунтяна, передбачає покарання від 8 до 12 років, є великий ризик переховування від слідства.

Є необхідність визначення строку тримання під вартою у 60 днів. Водночас, є необхідним визначити останньому, як альтернативу, заставу в розмірі 7200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тобто, 15 млн 134 тис 400 гривень, – додав прокурор.

Спроби прокуратури довести вину

Разом з тим, представник спеціалізованої антикорупційної прокуратори висловив клопотання про необхідність покласти на Мунтяна такі обов’язки: прибувати за кожною вимогою до представників правоохоронних органів, не відлучатися з міста Чернівців без дозволу правоохоронців, повідомляти правоохоронців про зміну місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з підозрюваним Кушніром (підприємець, якого звинувачують у наданні хабаря), свідками. Окрім того, прокурор пропонує, щоб Мунтян здав на зберігання до Української державної міграційної служби в Чернівецькій області усі свої паспорти громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, які дають право на виїзд та в’їзд до України. Також прокурор клопотав, щоб Мунтян носив електронний засіб контролю.

Нагадаємо, що всі звинувачення, висунуті підозрюваному Івану Мунтяну, він щосили заперечував. Нещодавно у його кабінеті проводили слідчі пошукові дії з наміром віднайти суму хабаря чи інших доказових елементів правопорушення, проте жодних грошейдокументів не було знайдено.