Четвер, 23 Червня, 2022

На Буковині створюють Молодіжну раду

Чернівецька обласна державна адміністрація з ініціативи заступниці голови ОДА Ірини Ісопенко повідомляє, що під керівництвом управління молоді та спорту Чернівецької ОДА розпочався процес створення Чернівецької обласної молодіжної ради, пише yes-chernivtsi.com.ua.

Молодіжна рада Буковини – це дорадчий орган, який формується при обласній державній адміністрації для формування курсу молодіжної політики по всьому регіоні. Молодіжна рада – це інструмент молодіжного «голосу», який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.

Для чого потрібний згаданий відділ?

рада

Основними завданнями молодіжної ради будуть:

  • публікація адміністративних актів місцевого самоврядування для реалізації державної політики у сфері молоді на регіональному рівні, прийняття актів Регіональної ради та її посадових осіб для вирішення важливих у цій галузі регіональних та місцевих питань та контролю за їх виконанням;
  • підтримка координації дій місцевої влади та обласної ради у вирішенні проблем, пов’язаних з молоддю, та їх участі у всіх сферах життя регіону;
  • подання пропозицій щодо визначення та обґрунтування пріоритетних напрямів реалізації державної політики у сфері молоді та проведення відповідної роботи на регіональному рівні з урахуванням питань регіонального та місцевого значення у цій галузі;
  • забезпечення місцевого самоврядування, обов’язкові пропозиції та рекомендації обласної ради щодо залучення молоді до соціально-економічного, політичного та культурного життя в регіоні та підвищення ефективності рішень, що впливають на життя молоді.

Як стати членом ради?

До складу молодіжної ради можуть входити громадяни України віком від 14 до 35 років, які є представниками інститутів громадянського суспільства, що провадять діяльність у молодіжній сфері, які зареєстровані в установленому порядку та/або провадять діяльність на території регіону; представниками органів студентського та учнівського самоврядування та їх обласних об’єднань; представниками молодіжних консультативно-дорадчих органів при сільських, селищних, міських, районних у містах радах, утворених на території регіону.

Для формування складу молодіжної ради повинна бути утворена ініціативна група з її підготовки із представників інститутів громадянського суспільства, перерахованих вище.

Якщо у вас є ідеї та бачення вдосконалення в галузі молодіжної політики, ви можете зареєструватися як потенційний член ініціативної групи за наданим посиланням, а потім стати членом регіональної молодіжної ради.

Реєстрація відкрита до 20 лютого 2020 року. Далі формується остаточний склад ініціативної групи та наступне перше засідання молодіжної ради області. Раніше вже було намагання заснувати у Чернівцях подібний відділ при управління молоді та спорту, але справа не ворухнулася з мертвої точки через відсутність фінансування від ОДА.