Неділя, 26 Червня, 2022

Чи передадуть кінотеатр «Україна» в оренду релігійній громаді

У Чернівцях приміщення старого кінотеатру “Україна”, що знаходиться на вулиці Ольги Кобилянської планують передати у довгострокову оренду релігійній громаді «Емануїл». Таке рішення прийняла спеціальна комісія, повідомляє АСС, інформує сайт Yes-chernivtsi.com.ua.

Проект відповідного рішення вже оприлюднили на сайті Чернівецької міської ради.

Відповідно до документів, приміщення буде призначене для проведення релігійних обрядів і церемоній.

 Проте, не всі жителі міста погоджуються з таким рішенням. Активісти заявляють, що це приміщення було б ідеальним майданчиком для концертів, фестивалів та мистецьких подій. Адже, це велике 4-поверхове приміщення із підвалом. Загальна площа якого складає більш 1500 кв. м.

Чернівчанин Едвард Туркевич, розповідає, що до 1956 року кінотеатр «Україна» був головним кінотеатром у місті. При ньому діяло 4 кінозали. Проте, у 1990-х роках кінотеатр зачинили, тож він не функціонував за призначенням  вже 29 років.

Місцева влада повідомляє, що для того, аби приміщення колишнього кінотеатру було обладнане як громадсько-культурний простір, потрібне значне фінансування. За підрахунками – близько 8-9 млн. гривень.

Натомість релігійна організація «Еммануїл» запевняє, що у них є змога облаштувати дане приміщення.

До складу комісії, що досліджувала питання оренди приміщення релігійною громадою, увійшла Юлія Сафтенко, керівниця управління культури міської ради. Яка наполягає на тому, що оскільки це приміщення це колишній заклад культури, то він апріорі повинен залишатися за культурою. А чи варто передавати його в довгострокову оренду, повинні вирішити  чернівчани на громадських слуханнях.

Водночас, у департаменті розвитку міської ради зазначають, що приміщення колишнього кінотеатру вже близько 12-ти років не орендується і занепадає. Тож передача приміщення в оренду допоможе привести його в належний стан та поповнити міську казну.

Проте активісти побоюються: чи не буде за декілька років змінене цільове призначення кінотеатру. Чи не перетвориться церква на ресторан або хостел. Місцеві чиновники запевняють, що такого не буде.