П’ятниця, 20 Травня, 2022

Особливості освітлення кухні: як чернівчанам правильно освітити приміщення?

Кухня, як і будь-яке інше приміщення в будинку, потребує хорошого та якісного освітлення. Оскільки в цій кімнаті відбувається приготування їжі та навіть її споживання, важливо виконувати всі процеси у правильному освітленні, пише yes-chernivtsi.com.ua. Рекомендуємо ознайомитися з основними порадами, які допоможуть чернівчанам правильно освітити кухню для створення затишку та комфорту.

Зонування

Навіть найменшу кухню рекомендують розподіляти на дві різні функціональні зони. Перша зона –обідня: там встановлюють стіл, м’який куточок, крісла або табурети. Друга зона – робоча: там відбувається процес приготування їжі. У більших приміщеннях у кухні встановлюють невеличку барну стійку. Кожна зона повинна мати своє особливе освітлення, щоб не лише створювати затишок і комфорт, але й забезпечувати зручність, функціональність та гармонію. Тому важливо ретельно підібрати освітлення для кожної зони на кухні. 

Освітлення обідньої зони

Для обідньої зони на кухні найкращим вибором є встановлення невеликої люстри. Правильно підібрана люстра дозволить візуально відокремити обідню зону від інших та гармонійно і стильно доповнити загальний дизайн інтер’єру. Під час вибору люстри для обідньої зони рекомендуємо звернути увагу на розмір світильника (він не повинен губитися в просторі), на стиль (наприклад, кухню в класичному стилі чудово доповнить кришталева люстра) та потужність освітлювального приладу (увесь простір, який охоплює люстра, повинен бути добре освітленим).

Освітлення робочої зони

Для зони, де відбувається приготування їжі, рекомендують використовувати потужні  та яскраві світильники. Найкращим рішенням для цього простору є світлодіодні точкові світильники, які найчастіше вбудовують у стіну або в панелі шафок. Також таке освітлення можна встановити і на стелі, але за умови, якщо воно добре освітлюватиме робочий простір. 

При виборі світлодіодних пристроїв зважайте не лише на їх розмір, але й на потужність та колірну температуру. Пам’ятайте, що холодне світло сприятиме налаштуванню на робочий процес, а тепле – більше розслабляє.

Освітлення барної зони

Для освітлення барної стійки найчастіше вибирають декілька невеликих підвісних світильників, які розміщують по всій її довжині. Для цієї зони чудово підійдуть точкові світильники та люстр з регулятором світлового потоку. 

Врахувавши всі вищезгадані поради та рекомендації спеціалістів, ви не лише стильно і затишно оформите інтер’єр кухні, але й збільшите продуктивність та ефективність усіх процесів.