Вівторок, 19 Березня, 2024

Інтернет кабель: який буває і де купити

В сучасний час інтернет став важливим елементом нашого життя. Якщо ще зовсім недавно, інтернет був рідкістю, то зараз ми не можемо уявити собі як обійтися без нього більше тижня. Його проводять не тільки в квартири і будинки, а й в офіси, державні підприємства і заводи.

Для стабільної та безперебійної роботи буде потрібно всього пару компонентів: інтернет кабель, модем – роутер і правильні настройки.

Купити в Україні кабель для інтернету не проблема. Провід відповідає за якісну роботу мережі і є важливим елементом мережі. До недавнього часу провід застосовували для підключення мережі спочатку до модему, а потім безпосередньо до комп’ютера. Сьогодні все відбувається набагато простіше. Для підключення інтернету використовують:

  • систему wi-fi на модемі і ноутбуці;
  • спеціальний адаптер, який легко встановити на персональний комп’ютер.

Від будь-якого провайдера, послугами якого ви коли-небудь користувалися, по дому і в кожну квартиру ведеться однаковий тип кабелю. Важливо, щоб такий кабель відповідав вимогам і відповідав:

  • працездатності роутера: кабель повинен бути в належному стані, адже якщо кабель старий або пошкоджений, то інтернет не буде працювати стабільно;
  • швидкості: специфіка кожного проводу в тому, що він має свої параметри і технічні характеристики, які визначають швидкість передачі інформації.

Термін експлуатації кабелю залежить від якості мережі і від виду кабелю, який ви використовуєте. Вони можуть відрізнятися по діаметру або швидкості передачі даних. Більш новий і тонкий провід здійснить швидшу передачу.

В основному розрізняють 3 типи проводів, які застосовують, щоб провести інтернет:

  • коаксіальний кабель;
  • кручена пара;
  • оптоволокно.

У сучасних будинках провайдери пропонують встановлювати оптоволокно – це останні розробки в технології, які мають вищу швидкість передачі даних.

Коаксіальний кабель

Це найперший вид кабелю, запатентований ще в 1880 році, який був виготовлений для підключення до інтернету. Його застосовують, коли необхідно передати високочастотні сигнали. Зараз його рідко зустрінеш в роботі.

Сам провід є наступною конструкцією:

  • центральний провідник;
  • навколо щільний шар ізоляції;
  • мідна, в деяких випадках алюмінієва оплетка;
  • поверхневий шар гуми ізоляції.

Коаксіальний кабель буває двох типів: тонкий і товстий. До відмінної риси кабелю відноситься гнучкість і швидкість загасання сигналу.

Швидкість в такому кабелі не перевищує 10 Мбіт в секунду. Зустріти такий кабель зараз можна в давніх проводках або кабельному телебаченні.

На коаксіальний інтернет кабель використовують такі види роз’ємів:

  1. Конектор BNC, з’єднує між собою коннектори проводів.
  2. Трійник BNC, дозволяє підключити обладнання до магістралі.
  3. BNC (Барелла), передбачає з’єднання розірваних дротів між магістралями.
  4. Заглушка блокує передачу сигналу в мережі.

Кручена пара

Найбільш затребуваний вид дроту застосовуваний для підключення інтернету. Він замінив коаксіальний кабель досить давно.

Назва кручена пара походить від будови самого проводу. Він налічує 8 провідників. Кожен проводок виготовлений з мідного дроту і покритий оболонкою. Після, провідники скручені в чотири пари і покриті додатковою захисною оболонкою. Зовнішній шар ізоляції забарвлений в певний колір, який відповідає відповідним нормам застосування:

  • сірий – використовують всередині будівель;
  • чорний – застосовують на вулиці (є додатковий захист від електромагнітного випромінювання);
  • помаранчевий – захищений від загоряння і встановлюється в агресивних, небезпечних умовах експлуатації.

У продажу можна зустріти кабель двох видів: із застосуванням конекторів і без, де останні купуються окремо і встановлюються під час монтажу проводки.

Маркування позначає ступінь захисту провідника:

  • FTP – фольгований екран для кожної пари;
  • UTP – неекранований різновид з пластиковим покриттям;
  • SF / UTP – фольгований екран для кожної скрутки;
  • SSTP -фольгований екран для кожної пари, а також всього пучка;
  • SFTP – фольгування всіх пар, всього пучка, а також дротове обплетення.

Оптоволокно

Найсучасніший тип кабелю. Провід складається з скляних ниток – оптоволокна. Пластикова ізоляція кабелю дозволяє виключити можливі перешкоди.

Такий кабель здатний передавати сигнал на відстані більше 100 км, що в свою чергу дає можливість провести інтернет в будинок або квартиру, не використовуючи передавач мережі.

Оптичний кабель може бути двох типів: одномодовий і багатомодовий. Відрізняється проходженням променів по нитках.

Виробники завжди намагаються вдосконалити технологію проводів, щоб забезпечити швидкий і якісний доступ до мережі. Інтернет магазин представляє величезний асортимент проводів і кабелів. Вони представлені різними типами, перетином і потужністю. У продажу тільки якісний і сертифікований товар. Доставка здійснюється в будь-яке місто. Якщо ви не зможете самостійно розібратися з характеристиками, то менеджери сайту допоможуть зробити правильний вибір і оформити замовлення.

Забезпечте себе надійним кабелем прямо зараз.

.,.,.,.