Вівторок, 19 Березня, 2024

Вся правда про фільтри-глечики для води: факти, невідомі чернівчанам

Ніхто не очікує, що вода з крану на кухні буде чистою і хрусткою, адже в ній у будь-якому випадку є забруднення, шкідливі для здоров’я. Тож не дивно, що майже половина чернівчан, котрі вдома п’ють водопровідну воду, кажуть, що спочатку її фільтрують або кип’ятять. Це згідно з опитуванням споживачів про якість води за 2019 рік, яке базується на репрезентативній вибірці з кількох тисяч дорослих мешканців Чернівців.

Найбільша скарга людей – це неприємні смаки та запахи. Опитування також показало, що значна частина споживачів використовує спеціальні фільтри-глечики для води, а не вбудовані у холодильники прилади. Такі глеки, безумовно, прості у використанні; просто наповніть їх водою з крану і почекайте, поки вода потече через картридж. Вони також відносно недорогі. Пропонуємо вам ознайомитися із деякими речами, які ви повинні знати про сучасні фільтри-глечики.

Фільтри можуть покращити смак і запах води

Сполуки та хімічні речовини, такі як цинк, хлор та сірководень, можуть зробити воду з присмаком металу або запахом стічних вод. Результати тестів показують, що більшість глеків добре справляються із запахами, але зі смаками їм не завжди вдається впоратися бездоганно.

Навіть якщо смак та запах є основними причинами, через які ви хочете використовувати фільтр для води, непогано з’ясувати, чи є у рідині інші забруднення, які потрібно відфільтрувати, зокрема, домішки свинцю. Не існує безпечного рівня його впливу; навіть низький показник може призвести до таких проблем зі здоров’ям, як гіпертонія, зниження функції нирок та репродуктивні проблеми у дорослих, а також уповільнений ріст, анемія та проблеми зі слухом у дітей.

Усі глечики фільтрів для води не однакові

Як тільки ви дізнаєтеся, що вам потрібно відфільтрувати, знайдіть сертифікаційний знак на упаковці глека, де зазначається, що він фільтрує ці конкретні забруднення. Жоден фільтр не робить всього. Більшість глечиків видаляють забруднення, які залишають поганий смак, такі як хлор, цинк та сірководень. Але мало які прилади видаляють свинець. Якщо глечик його фільтрує (або інші забруднення, наприклад, леткі органічні сполуки, важкі метали, фармацевтичні препарати та гормони), на упаковці має бути вказаний окремий сертифікаційний знак для кожного.

Якщо ви помітили, що вода тече повільно, швидше за все, фільтр засмічений, і настав час його замінити. Деякі глеки мають індикатор терміну служби фільтра, який повідомляє про необхідність заміни. А також пам’ятайте, що у різних виробників різний час фільтрації. Якщо ви зазвичай наповнюєте глечик і ставите його в холодильник на потім, цей нюанс для вас неважливий, але у разі постійного користування це обов’язково слід враховувати.

.,.,.,.