Неділя, 14 Серпня, 2022

Короткий огляд провідного маршрутизатора RB960PGS від Мікротік

П’ятипортовий дротовий роутер RB960PGS користується популярністю в малих мережах. У цій статті розглянемо модель Mikrotik hEX PoE RB960PGS усередині та зовні. Огляд маршрутизатора торкнеться як його зовнішнього вигляду, і характеристик. Читайте, щоб дізнатися, чи ця модель підійде для вашої мережі.

Огляд роутера Mikrotik hEX PoE RB960PGS

Маршрутизатор оснащений пластиковим корпусом білого кольору із бірюзовою панеллю роз’ємів. Приємно, що корпус не маркий: на ньому практично не помітні відбитки пальців та пил.

На передній панелі корпусу роутера розташовано 7 портів, а саме:

  • роз’єм живлення;
  • SFP порт для підключення оптоволокна;
  • 5 Ethernet портів з підтримкою гігабітної швидкості.

Верхня панель оснащена індикаторами живлення девайсу, а також його роботи та його роз’ємів.

Mikrotik hEX PoE RB960PGS 1

Всі LAN-порти оснащені металевим корпусом, підтримують Power over Ethernet – технологію, яка дозволяє передавати дані та забезпечувати пристрої живленням по витій парі. При цьому через перший Ethernet порт можна запитати сам маршрутизатор, а інші роз’єми служать для живлення телефонів, точок доступу або інших аксесуарів, сумісних з PoE.

LAN-інтерфейси 2-5 працюють за стандартом PoE 802.3af/at. На один порт повинен припадати максимум один ампер. При цьому показник загального струму для всіх роз’ємів разом не повинен бути вищим, ніж 2А.

Показник вихідної напруги мережевих роз’ємів залежить від вхідної – тієї, яка подається на роутер, тобто від характеристик блоку живлення. У комплекті з маршрутизатором постачається БП на 24В. Так само буде і вихідна напруга.

Що стосується живлення за допомогою PoE самого роутера, то для цього потрібна напруга 12-57В. Зазначимо, що для цього знадобиться спеціальний БП або інжектор гігабітного рівня.

Як уже було сказано, Mikrotik RB960PGS оснащений одним роз’ємом, призначеним для підключення оптичних кабелів. Пропускна здатність порту SFP становить 1,25 Гбіт/сек. Зручно те, що модель підтримує як трансівери від мікротик, так і перетворювачі сторонніх виробників.

Важливо! Якщо вирішили купувати трансівер іншої марки, радимо впевнитись у сумісності з маршрутизатором. Дізнатися, з якими трансіверами сумісний роутер можна на сайті його виробника.

На бічній частині корпусу розташована кнопка Resert для скидання налаштувань маршрутизатора. Поруч знаходиться USB порт, призначений для підключення резервного модему 4G. До цього порту можна підключити зовнішній накопичувач, що дозволить отримати до нього віддалений доступ.

свич RB960PGS

Зазначимо, що модель відноситься до типу тих, що окремо стоять. На монтажні напрямні телекомунікаційної шафи або стійки зафіксувати її не можна, хіба що спеціальну серверну полицю. Поставити роутер можна на горизонтальну поверхню – стіл, тумбу і т. п. На нижній частині є гумові ніжки, які не дають ковзати по поверхні, дряпати її. Крім того, на нижній частині є отвори, призначені для настінного кріплення: монтувати маршрутизатор Mikrotik hEX PoE на стіну можна як завгодно: порти можуть «дивитися» в будь-який бік.

Примітка: пристрій може працювати при температурі навколишнього середовища від -40 до +70 градусів, проте на вулиці його не можна встановлювати.

Усередині девайсу встановлено одноядерний процесор QCA9557, номінальна частота якого становить 800 МГц. Також у пристрої стоїть 128 мегабайт оперативної пам’яті та постійна пам’ять об’ємом 16 Мб. Цього цілком достатньо для роутера, який використовуватиметься в невеликому офісі або в домашніх умовах.

RB960PGS-4
RB960PGS-5
RB960PGS-6

Модель працює під керуванням RouterOS Level4 – фірмової операційної системи. Вона дає адміністратору доступ до таких функцій:

  • лімітування швидкості;
  • батьківського контролю;
  • створення VPN та IPSec тунелю;
  • настроювання хот-споту з показом реклами.

Крім того, модель підтримує протоколи PPTP та PPPoE, а також L2TP, дозволяє налаштувати Proxy, RADIUS та FTP сервер.

Придбати роутер RB960PGS від компанії Мікротик стоїть тим, кому важливі можливість PoE живлення сторонніх пристроїв та підключення оптоволокна, необхідні показники гігабітної швидкості та широкі можливості керування мережею.

.