П’ятниця, 20 Травня, 2022

Місцеві вибори на Буковині-2020: найцікавіші події

У 2020 році, вся Україна, як і Буковина, обирали очільників міст, територіальних громад та депутатів у місцеві та обласні ради. Деякі округи обрали мерів з першого туру, а інші мусили вдруге відвідати виборчі пункти. Yes-chernivtsi пригадає найбільш цікаві та курйозні події, які відбулися під час місцевих виборів того року.

Порушення, скандали, махінації – були ледь не на кожному окрузі. Хтось фотографував бюлетені, а одного представника політичної партії “Народний контроль” взагалі забули внести до документу.

Підвезли “виборців”

Цікавий інцидент трапився у Чернівцях. Незалежні спостерігачі помітили транспорт, який привіз групу людей, ймовірних виборців. Серед них примітили спостерігачку від партії “Народний контроль”. Проте, усі присутні не пояснили своєї присутності.

Бот

Зокрема, було відомо про те, як телефонний бот здійснював дзвінки жителям Чернівців з закликом йти голосувати. Цей бот працював від імені Віталія Другановського, представника партії “Слуга народу”. Проте, даний інцидент “Слуги народу” прокоментували наступним чином: Микола Гуйтор запевнив журналістів “ОПОРИ”, що ані партія, ані пан Другановський, не мають відношення до цих телефонних закликань. Політик казав, що Віталій Валерійович дзвонив виключно близьким.

Зрив процесу

Наталією Фрунзе, тодішньою кандидаткою в депутати в Чернівецьку міську раду, було зафіксоване порушення. Жінка зазначила, як до одного з виборчих дільниць увірвалася група людей. На відео, яке депутатка виклала у соцмережу, чітко видно Сергія Качмарського та Юрія Ковальця, кандидатів на посаду міського очільника. Зокрема, було помічено й представників фракції “Опозиційна партія “За життя”.

Контроль за процесом

Один з депутатів Чернівецької міськради Валерій Найдиш заявив про порушення, яке вчинили дві жінки на одній з дільниць. Згідно з їхніх бейджів – обидві представниці компанії, яка проводила екзит-пол. Проте, на прохання чиновника жінки не пред’явили жодних документів. Вони, за словами пана Найдиша, не пояснили мету своєї присутності на дільниці і їх одразу ж запідозрили у можливому контролі ходу голосування та підкупі виборців. 

Такі ж бейджі примітили на чоловіках, які перебували на вулиці біля дільниці. Вони також не пояснили ані мету, ані те, на кого працюють.

Озброєне оточення

Вечір 3 грудня 2020 року для членів виборчої комісії у Чернівцях запам’ятається надовго. Тоді, група молодиків у масках оточили приміщення, чоловіки мали зброю.

Проте, як прокоментували у поліції, дії молодиків не були неправомірними – уся зброя була зареєстрована, а присутні мали на неї відповідні дозволи. 

Партією “Єдина альтернатива” було оголошено про провокацію невідомими людьми.

Скандал на ТВД

Цікава ситуація трапилася на одній чернівецькій дільниці. Чоловік прийшов до дільниці аби проголосувати. Проте, навпроти свого прізвища у списках побачив підпис – за чоловіка вже хтось проголосував. Чернівчанином було підмічено, що таку помилку могли зробити його сини, але зателефонувати до них він не мав змоги. 

Чоловікові надали змогу проголосувати, але інцидент продовжився, коли на дільницю з’явилися обидва сини. Вони запевняли, що до цього моменту не голосували й вимагали роз’яснень.