Вівторок, 28 Червня, 2022

Чернівецьку міську раду пікетували через безпритульних собак

Під Чернівецькою міською радою сьогодні пікетували. Люди вимагали вирішення проблеми безпритульних тварин. Активісти у соцмережах вчора закликали прийти усіх небайдужих до цього питання пі міську раду, щоб висловити свою громадянську позицію та звернутися до міської влади, інформує yes-chernivtsi.com.

Як показує досвід місцева політика щодо скорочення кількості безпритульних тварин у місті є неефективною. Громадські активісти вважають, що МКП “Притулок для тварин” перетворили на стерилізаційний центр, призначили там некомпетентного керівника та роздули штат. Зараз комунальне підприємство не справляється зі своїм першочерговим завданням — виловом бродячих агресивних тварин. Ця ситуація призводить лише до загострення проблем та зростання соціальної напруги. Тому у громади виникає недовіра до органів державної і міської влади, які втягнені в реалізацію недієвих ідей тих, хто захищає тварин. Зоозахисники, які взяли участь у акції мають іншу думку. Вони прийшли підтримати керівника Стерилізаційного центру і вважають, що установа виконує, покладені на неї завдання. Наразі міська рада оголосила про пошук нової кандидатури на посаду керівника МКП «Центр стерилізації тварин».

Ситуація, яка склалася у місті з нападами на людей безпритульних собак і дійсно має негативну тенденцію. У 2019-му від укусів тварин вже постраждали 212 людей. Серед них – 59 дітей. Від безпритульних собак постраждали 158 людей, в тому числі і 45 дітей. Загалом у місті нараховують понад 2 тисячі безпритульних тварин. Нещодавно у Чернівцях представники громади та влади зустрілися, щоб подискутувати про дану проблему.

Поки що безпритульних собак вирішили порахувати і для цього скликали волонтерів у різних районах міста. Зоозахисники виступають проти евтаназії і вбивства тварин, але ті, у кого є діти, яких покусали собаки так не думають.