Неділя, 22 Травня, 2022

Суд обрав для Мунтяна запобіжний захід… і відпустив

Нарешті, після дводенного судового засідання, на якому Вищий антикорупційний суд обирав запобіжний захід для голови обласної ради Івана Мунтяна, було прийнято рішення призначити підозрюваному у хабарництві чиновнику заставу у сумі 10 млн. грн, пише yes-chernivtsi.com.ua.

Нагадаємо, що вже деякий час депутата звинувачують у вимаганні хабаря загальною сумою 400 тис. дол. та прийнятті з цієї суми 180 тис. дол. У кабінеті Івана Мунтяна проводили слідчі пошукові дії, пізніше НАБУ передала справу до Вищого антикорупційного суду України, на якому два дні поспіль вирішували, який запобіжний захід обрати. Прокурори вимагали заарештувати голову на 60 днів з умовою внесення застави у 15 млн. грн.

Вчора суд прийняв рішення не позбавляти волі Івана Мунтяна, але разом із заставою наклав на нього певні зобов’язання. Наприклад, чиновник не має права покидати Чернівці без відома слідчого прокурора. Повинен здати всі свої закордонні паспорти, а також носити засіб електронного контролю. Йому заборонили вступати у контакт з іншим підозрюваним у справі (підприємцем, який вручав хабар) та свідками. Заставу Мунтяну необхідно внести у межах п’яти днів. У разі, якщо зобов’язання суду не будуть виконуватися, запобіжний захід буде переглянуто, а сума застави збільшена. Термін, протягом якого йому необхідно буде виконувати вищезазначені пункти, становить два місяці.

Сам депутат тепер уже ніяк не коментує справу. Раніше він відкидав будь-які звинувачення і не визнавав своєї вини. Вищий антикорупційний суд буде продовжувати розгляд звинувачення, а також судитиме іншого підозрюваного. Що станеться із посадою голови обласної ради, також поки невідомо. Хоча наразі Іван Мунтян не збирається полишати свій кабінет і далі виконуватиме функції, покладені на його посаду.