П’ятниця, 20 Травня, 2022

Мунтяна залишили на посаді голови обласної ради

У зв’язку з підозрою у скоєні кримінального правопорушення, а саме отриманні неправомірної матеріальної вигоди, голову обласної ради Івана Мунтяна через суд намагалися позбавити посади на два місяці. Слідчий прокурор, який займається розслідування справи, подав у Вищий антикорупційний суд клопотання щодо відсторонення вищезгаданої особи від посади. Про це та деталі повідомляє yes-chernivtsi

Отож вчора, 18 лютого, відбулося засідання суду, на якому розбирали дане питання. Урешті слідчий суддя Тимур Хамзін прийняв рішення не задовольняти прохання позивача і залишити Мунтяна на посаді голови обласної ради.

Прокурор пояснював своє прохання тим, що займаючи крісло голови, Мунтян може використати свої повноваження і робочі зв’язки задля знищення чи переховування важливих доказів по своїй справі. Оскільки поки жодних прямих доказів участі голови у правопорушенні не знайшли, прокурор впевнений, що це вже встигли зробити. Тим не менш, суду подібне пояснення не видалося достатнім.

Також станом на першу половину дня 18 лютого було відомо, що Іван Мунтян ще не вніс визначену раніше судом заставу у розмірі 10 млн. грн. Проте після завершення вчорашнього засідання, відповідальні особи депутата це зробили. Наразі очікуємо 20 лютого, коли Вищий антикорупційний суд розгляне апеляцію Мунтяна щодо свого вироку. Хоч необхідну заставу він оплатив, від нього вимагають також дотримання низки запобіжних заходів.

Нагадаємо, що нещодавно голову Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна звинуватили у вимаганні та отриманні хабара на суму 400 тис. дол. за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу «Брусниця» приватному підприємцю. Звинувачений своєї провини не визнає, виконувати запобіжні заходи відмовляється, а також подав апеляцію. Наразі триває слідство.