Субота, 25 Червня, 2022

ЧНУ на румунських монетах: навіщо вони треба та кого обурили

Видання Букінфо повідомляє, що не так давно Румунський Національний банк ввів у обіг урочисті монети з зображенням Чернівецького Національного Університету ім.. Юрія Федьковича. Таке рішення було прийняте на честь 100-річчя приєднання Буковини та Бесарабії до Румунії.

Читайте більше новин на сайті «Чернівці-yes»

Нацбанк Румунії ввів в обіг монети номіналом 100, 10, 1 ллей, а також 50 бані. Реверс монет зображає символічне об’єднання Буковини, Бесарабії та з Румунією. Але найбільшу увагу привертає напис «00 років від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918». На аверсі монети зображується Чернівецький Національний Університет.

Не менш важливим є те, що монети вийшли в обмеженому обігу, а саме 200 золотих і срібних, 5000 латунних і 1 мільйон золотих латунних (номіналом 50 бані).

Як повідомляє видання  molbuk.ua, обласний осередок націоналістичної партії «Свобода» обурився через такі дії Румунського Національного банку. Про це заявив заступник голови міської ради Віталій Мельничук на своїй сторінці у Facebook. Насамперед він пише, що, незважаючи на Народне віче, яке пройшло 3 листопада 1918 року, де місцеві жителі проголосували за приєднання до України, Румунія розпочала окупаційні дії на Буковині й Бессарабії.  

Також в дописі зазначається, що дані дії партія «Свобода» розцінює як провокацію, яка може посприяти пропагуванню імперського минулого Румунії.

Представники партії «Свобода» вже звернулися до Міністерства Закордонних Справ України, щоб викликати румунського посла на діалог, де буде висловлений протест з приводу введення в обіг цих монет Нацбанком Румунії.

Також звернення отримав Український Інститут Національної пам’яті. Представники «Свободи» хочуть, отримати оцінку подіям на Буковинських землях в листопаді 1918 року.