Неділя, 22 Травня, 2022

Чернівецька область займає останню позицію в Україні по залученню інвестицій

За 2018 рік Чернівецька область залучила у власну економіку тільки 44 млн. доларів прямих іноземних інвестицій, що найменше з усіх областей України, повідомляє АСС, інформує сайт Yes-chernivtsi.com.

Така інформація прозвучала під час тренінгу «Економічний розвиток громад: інвестиції, просторове планування, маркетинг, інновації». Протягом якого представників місцевих ОТГ навчали основних механізмів залучення іноземних інвестицій.

Валентин Дунаєвський, заступник директора Департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА розповів, що у 2015 році, при формуванні стратегії розвитку області до 2020 року, однією з основних цілей стало формування бренду області та залучення інвестицій. Проте реалізація згаданих цілей нерозривно пов’язана із необхідністю соціально-економічного розвитку.

Чиновник характеризуючи стан залучення інвестицій в економіку області зазначив, що незважаючи на кордон із Румунією, область не сповна використовує власний потенціал із залучення іноземних інвестицій.

Для того, щоб покращити ситуацію експерти із залучення іноземних інвестицій рекомендують представникам місцевих громад в першу чергу визначити, що може зацікавити потенційного інвестора у тій чи іншій сфері. Та розуміти, що під час першого візиту інвестора, він не буде робити конкретних пропозицій, а тільки ознайомиться із потенціалом регіону – пояснює представник UkraineInvest.

Також потенційні інвестори протягом першого візиту будуть спілкуватися не тільки з представниками місцевої влади, але в першу чергу з представниками уже існуючих на даній території інвесторів. Тому громадам на території яких вже є підприємства із іноземними інвестиціями буде значно простіше залучити нових інвесторів.