Вівторок, 4 Травня, 2021

Обов’язки мера міста: що зобов’язаний робити чернівецький голова?

Скільки і що задекларували чернівецькі депутати після перемоги на виборах

Кожного року запроваджують деклараційну кампанію, всі особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають подати свої декларації про майновий стан за рік....

Каспрук vs Продан: неприхована боротьба мера з секретарем міської ради

Після усунення з посади обраного прямим голосуванням міського голови Олексія Каспрука, група секретаря міськради Василя Продана стала уже й формальним центром ухвалення рішень у...

Що зробив Продан з Чернівцями після повалення мера з посади

Чернівчани оцінюють період керування містом нової команди на чолі зі секретарем Василем Проданом неоднозначно. З одного боку, нарешті розпочали ремонт головних магістралей, з іншого...

Хто претендував на пост депутата у Чернівцях і проводив брудну кампанію

Основні фаворити мажоритарної кампанії 201 округу: вчителька молодших класів Олена Лис, яка йшла під брендом «Слуги народу», Оксана Продан, котра бере на озброєння найбільш...

Якщо ви думаєте про те, щоб балотуватися на посаду мера або працювати в муніципальному уряді, спершу уточніть, як функціонує місцева влада. Не всі мери працюють у місті повний робочий день, тоді як інші перебувають на робочому місці більше, ніж того вимагає графік, часто залежно від розміру міської ради. Посадові обов’язки мера різняться: деякі встановлюються державою, а решта визначається постановами міста, яким він керує. Однак є кілька основних функцій, спільних для більшості мерів. Деталі про те, що зобов’язаний робити у кріслі голови очільник Чернівців, якого зовсім скоро оберуть у другому турі місцевих виборів, у матеріалі на yes-chernivtsi.

Сильний проти слабкого

Більшість муніципальних урядів приймають або сильний, або слабкий план міського голови. У форматі сильного мера мер має більш практичну роботу з управління містом. Він може призначати таких посадових осіб, як керівники відділів, рішення вето міської ради, готувати та представляти бюджет ради.

Слабкі мери повинні покладатися на раду для прийняття більшості найважливіших рішень, таких як призначення посадових осіб департаменту, хоча вони часто слугують зв’язком міста з громадськістю. У системах слабких мерів, як правило, більше виборних рад, які допомагають урядовим операціям, ніж міст із сильними мерами.

Виконавчий директор

У багатьох муніципалітетах управління міської влади звітують перед міським головою. Він керує повсякденною діяльністю міста, вносячи зміни до керівника департаменту з затвердженням ради або без неї, залежно від урядової структури. Він уважно стежить за фінансовими показниками міста, оскільки мери часто відповідають за подання бюджету ради та захист будь-яких витрат, які надмірно використали.

Мер відповідає за нагляд за діяльністю міста. Він керує щоденними операціями, контролюючи посадових осіб кожного міського управління, бере участь у довгостроковому плануванні та забезпечує, щоб кожен відділ працював над досягненням своїх цілей.

Безпека

Мер несе відповідальність за безпеку громадян міста. Він курує відділи державної служби, такі як пожежна та поліція. У більшості муніципалітетів він має можливість закривати громадські будівлі або райони, які визнані небезпечними через пошкодження або потенційні ситуації, що викликали заворушення. Він може оголосити надзвичайний стан у муніципальних межах та попросити про допомогу державні органи. Мер також розпоряджається евакуацією та представляє плани транспортування, коли це необхідно.

За збереження миру в місті відповідає мер. Призначення, які міський голова призначає до сектору громадської безпеки, визначатимуть, наскільки успішною буде громада в уникненні злочинів. Мер повинен переконатися, що цей сектор працює над зниженням рівня злочинності.

На засіданнях ради потрібен керівник, і це робота міського голови. Зазвичай мери головують на засіданнях рад і часто встановлюють порядок денний. У деяких муніципалітетах міські голови можуть голосувати разом з членами ради, тоді як інші дозволяють голосувати лише в тому випадку, якщо рада є рівноправною. Деякі мери можуть накласти вето на певні рішення ради, а не підписувати їх і перетворювати на міські постанови. Однак деякі постанови дозволяють більшістю голосів ради скасувати вето мера.

Обов’язки голови, прописані у Статуті Чернівців

 • Забезпечити виконання всіх законів і постанов міста.
 • За винятком випадків, коли це зазначено в статуті, мер має повноваження щодо призначення та звільнення з посади всіх директорів, керівників департаментів, комісій та рад.
 • Мер повинен стежити за тим, щоб усі умови, встановлені містом або його мешканцями в будь-якій франшизі комунальних послуг чи в будь-якому контракті, сумлінно зберігались і виконувались.
 • Мер засвідчує своїм підписом такі документи, як вимагає рада, статут чи закони України.
 • Мер може відвідувати всі засідання ради з правом брати участь в обговореннях, але без права голосу.
 • Мер буде готувати та розпоряджатись річним бюджетом та постійно інформувати раду щодо фінансових умов та потреб міста.
 • Міський голова щомісяця подаватиме раді достатньо даних та інформації, що повідомляють раді про співвідношення між розрахунковими та фактичними доходами та витратами на сьогодні.
 • Мер повинен підготувати та подати на розгляд ради повний детальний запропонований бюджет на наступний фінансовий рік відповідно до положень статуту.
 • Міський голова час від часу рекомендує раді для прийняття такі заходи, які він може визнати необхідними або доцільними для успішного функціонування міста.
 • Мер несе відповідальність за ефективне управління всіма департаментами міського управління та розподіляє приміщення під різні департаменти.
 • Мер затверджує правила та розпорядження директорів, керівників департаментів, комісій або рад, що відповідають за управління міською владою, до набуття чинності такими правилами та положеннями, за винятком випадків, коли інше передбачено статутом.
 • Мер здійснює та виконує всі адміністративні функції міста, які покладені законом, цим статутом чи постановою, що не суперечить положенням статуту.
 • Мер повинен мати такі повноваження та виконувати інші обов’язки, які можуть бути передбачені законом, цим статутом або можуть вимагатись від нього постановою чи розпорядженням ради.

Мер відповідає за широкий спектр функцій міської влади. Незалежно від того, наскільки великим чи малим може бути місто, його керівником вважається мер. Мер відповідає за щоденне управління містом. Успіх місцевого самоврядування залежить від рішень, які він приймає, і від того, наскільки ефективно він виконує свої обов’язки.

Рекомендує законодавство

Мер рекомендує міській раді законодавство. Він може рекомендувати найкращий курс дій, а також надати будь-яку інформацію, яка може знадобитися раді для виконання законодавства.  Мер має можливість накласти вето та підписати законодавство. Мер повинен бути готовим пояснити своє рішення міській раді. Він також може вирішити не вживати жодних заходів щодо резолюцій, прийнятих міською радою.

Голова відповідає за роботу з міськими чиновниками та адміністраторами для складання бюджету міста. Бюджет повинен бути в межах доходів міста. Мер зобов’язаний забезпечити, щоб усі кошти були розподілені належним чином кожному департаменту та контролювати і коригувати бюджет, оскільки потреби виникають у різних секторах місцевого самоврядування. Завдання мера полягає в тому, щоб забезпечити, щоб кожен сектор використовував свої кошти найбільш належним чином.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Очільники Чернівців з 1991 року: хто вони?

Чернівці - місто з неймовірною історією. Цікаво, але починаючи з 14 століття містом керувало безліч історичних людей. Під час молдавського періоду місто...

Чернівці отримали нового мера з 2014 року: що відомо про Романа Клічука?

2020 рік став для багатьох міст України новим етапом, адже більшість отримала нових очільників. Чернівці не стали виключенням й місто очолив новий...

Місцеві вибори на Буковині-2020: найцікавіші події

У 2020 році, вся Україна, як і Буковина, обирали очільників міст, територіальних громад та депутатів у місцеві та обласні ради. Деякі округи...

Як голосували жителі Чернівців під час президентських виборів від початку Незалежності України?

Як відомо, з часу проголошення Незалежності України, станом на 2019 рік, держава “отримала” шостого Президента. Усі регіони нашої країни голосували згідно з...

Візити Володимира Зеленського до Чернівців: як це було

Після обрання Президента України, Володимир Зеленський лише через рік відвідав Буковину. Перший робочий візит гаранта припав на літо, а другий - восени....