П’ятниця, 24 Червня, 2022

Мер Чернівців вдруге наклав вето

Вчора, 3 червня, міський голова Чернівців Олексій Каспрук наклав вето на рішення міської ради «Про делегування представників громади міста до складу Госпітальної ради Центрального округу Чернівецької області», прийняте 29 травня 2019 року. Про це yes-chernivtsi інформує прес-служба Чернівецької міської ради.

Причина заборони мера

Мер вказав на ряд порушень Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України, Регламенту Чернівецької міської ради VIІ скликання. Зокрема, до складу Госпітальної ради від міста Чернівці делеговано головного лікаря КМУ «Міська стоматологічна поліклініка» Володимира Струка, який підозрюється у корупції. Також, порушена  вимога МОЗ України щодо оприлюднення на сайті міської ради інформації про кандидатури делегатів до Госпітальної ради не пізніше, ніж за 7 днів до дати розгляду питання міською радою. Натомість, веб-сторінка Чернівецької міської ради містила проект рішення «Про делегування представників громади міста до складу Госпітальної ради Центрального округу Чернівецької області» без жодних додатків, які б містили інформацію про кандидатури делегатів до складу Госпітальної ради.

Депутат Михайло Яринич – один з виконавців проекту делегував до складу ради свого помічника – асистента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ Віталія Смандича – конфлікт інтересів, який суперечить Закону України «Про запобігання корупції» та Регламенту міської ради. Голосування в умовах конфлікту інтересів може призвести до скасування рішення міської ради у суді. Всупереч Регламенту міської ради проект «Про делегування представників громади міста до складу Госпітальної ради Центрального округу Чернівецької області» не розглянули постійні депутатські комісії.