Неділя, 26 Червня, 2022

Вибори до ВР можуть перенести

ЦВК повідомляє, що часу для проведення всіх процедур, щоб дострокові вибори провели вчасно не вистачить. Розповідає yes-chernivtsi.com.ua.

Під час своєї промови в день інавгурації Володимир Зеленський розпускав Раду під бурхливі овації електорату. Очевидно, що новообраний президент не замислювався над законністю проведення розпуску. Тільки прагнення президента для проведення кампанії недостатньо. Необхідно організувати всі потрібні закупівлі за допомогою тендерної процедури, надрукувати вдвічі більшу кількість бюлетенів, аніж для президентських виборів, утворити ряд комісій всіх рівнів. Нагадуємо, що проведення виборів має відбутися в липні — під час активного сезону відпочинку.

За даними ЦВК, для організації всіх необхідних процесів  для закупівлі та друку бюлетенів необхідно 70 днів, фактично є тільки 15. Теж саме стосується необхідного матеріального забезпечення для проведення виборів.

Вибори

ЦВК наголошує, що терміни і організація держзакупівель набагато більші за обсягом необхідного часу, ніж строки виборчого процесу, що може зробити неможливими виконання необхідних процедур, таких як: випуск та транспортування бланків протоколів для підрахунку голосів, актів та документів; доставка протоколів про підрахунок голосів та виборчої документації від ДВК до ОВК; створення для політичних партій інформаційних плакатів; публікування у регіональних та місцевих друкованих ЗМІ інформації наданої ЦВК та ОВК щодо кількості виборчих округів, створення ОВК і ДВК, а також змінення їх складу; виконання права на агітацію в електронних та друкованих ЗМІ в строки передбачені законодавством за гроші  виділені із бюджету держави.

На даний момент Верховний суд відхилив клопотання про розгляд оскарження розпуску парламенту, а відповідно і проведення виборів. Дуже мала ймовірність того, що розгляд цього питання буде перспективним, адже там не наважаться ліквідувати наказ Президента україни.

Нагадуємо, що Володимир Зеленський намагався протиснути власний закон про вибори за «закритими списками» через Верховну раду України ще до оголошення наказу про ліквідацію парламенту. Таким чином, до списку політичної партії входили б ті кандидати, які зробили важливий внесок до партії чи каси лідера, при цьому мажоритарна повністю скасовувалась.

Однак, депутатами не було включене це питання до денного порядку.

За словами політичних експертів, цей закон новообраний президент України хотів використати для конвертування власного рейтингу у вибори парламенту. Це дало б можливість чинному президенту ввести до складу Верховної ради своїх людей.

Начебто, така пропозиція виникла в результаті проведення переговорів між Володимиром Зеленським та фракційними лідерами у Верховній раді України. Таким чином, всі дії були проведені до наказу про розпуск Верховної ради. Та були заплановані зміни у виборче законодавство, шляхом введення «закритих списків», — за словами політолога та кандидата політичних наук Олексія Кандюка. Також, Олексій Кандюк сказав, що дані дії були б кроками до повернення назад. Саме тому це рішення не квапилися підтримувати, адже мажоритарні парламентські вибори є єдиною можливістю депутатів потрапити до списків партій, які мають високі шанси входження до складу парламенту. Дії Зеленського були спрямовані на конвертацію власного успіху у відсоткове співвідношення підтримки його партії, – за словами політолога Олексія Кандюка.

Деталі можна переглянути в відео-матеріалі наданому https://www.5.ua/