Середа, 22 Червня, 2022

Феномен Зеленського: чому народ проголосував за шоумена?

Учора, 21-го квітня відбувся другий тур президентських виборів в Україні у якому за попередніми підрахунками та опитуваннями переміг актор та бізнесмен Володимир Зеленський. Учора усі телеканали наввипередки передавали інформацію із штабів двох головних кандидатів на президентське крісло у цих виборах та обговорювали результати оприлюднених різними компаніями екзит-полів. Більшість із досліджень збігається з результатами національного екзит-полу, повідомляє сайт Уes-chernivtsi.com.

За даними національного екзит-полу, 73% виборців підтримали Зеленського, а за Порошенка проголосували 25,5%. Схожий результат голосування засвідчують і попередні дані підрахунку ЦВК: за підсумками обробки понад 80% протоколів лідер Студії Квартал 95 набрав понад 73% голосів, чинний президент – трохи менше ніж 25%.
Але чому Володимир Зеленський таки переміг? Це тема для досліджень політологів, які ще місяць не сходитимуть з телеекранів і коментуватимуть так званий «феномен Зеленського».  Є декілька причин того, що кампанія кандидата у президенти Зеленського виявилася успішнішою, аніж робота штабу Петра Порошенка. Нещодавно відбулися президентські вибори у Словаччині.

Там, попри мінімальний політичний досвід  люди обрали президентом антикорупційну активістку Зузану Чапутову. Зузана Чапутова стане першою жінкою у президентському кріслі цієї країни.  Перемога Зузани, як і Володимира Зеленського свідчить про певну світову тенденцію протиставити певного кандидата старій політичній системі та вивести його у лідери країни.

Все ж таки не лише емоції винні у нашому з вами виборі Президента України, більшість голосувала проти Петра Порошенка та його команди, яка втомила країну корупційними скандалами та марними обіцянками створити умови гідного життя для українців. Зеленський же навпаки – не обіцяв нічого, зробив дуже мало заяв та прогнозів, показав себе насамперед, як людину, яка хоче щось змінити, але мусить для цього багато чого навчитися. Тож такого справжнього, а не штучно створеного політтехнологами персонажа бажають українці бачити очільником країни, а от Петро Порошенко навпаки – був штучним та надто вже красномовним, повторював одне і теж саме, дозволив собі ображати опонента, напередодні дебатів і другого туру.

Але головна перемога Зеленського у тому, що він змін об’єднати різні верстви населення від молоді, яка хоче бачити нових політиків до старших і поважних українців, які розчарувалися у старих кадрах.