Вівторок, 28 Червня, 2022

Голову Чернівецької облради офіційно підозрюють у хабарництві

Вчора, 4 лютого, Національне антикорупційне бюро України проводило пошукові дії у кабінеті голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна. Тоді працівники служби не дозволили журналістам потрапити до кабінету та дізнатися причини перевірки, порадивши звернутися за додатковою інформацією до прес-служби НАБУ, пише yes-chernivtsi.com.ua.

Проте того ж дня офіційний сайт бюро повідомив, що Івану Мунтяну висунуто звинувачення у підозрі вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», тобто, простими словами, пропонування та одержання хабара від приватного підприємця. 

В той же час працівники Національного антикорупційного бюро висунули звинувачення у підозрі вчинення кримінального правопорушення підприємцю, задіяному у даній справі (ч. 4 ст. 369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»).

Слідство виявило, що справа тягнеться з липня минулого, 2019, року, коли голова Чернівецької обласної ради висловив бажання приватному підприємцеві передати в особисте користування 400 тис. американських доларів. Гроші були подякоюнагородою за сприяння у передачу в оренду оздоровчого комплексу «Брусниця». У документації слідства йдеться, що у період з серпня 2019 року до жовтня Іван Мунтян отримав від підприємця грошову сума у розмірі 180 тис. дол.

НАБУ проводить розслідування по цьому питання від серпня минулого року, проте поки не висуває конкретні звинувачення в отриманні хабара. Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наразі слідчі дії продовжуються.