Неділя, 26 Червня, 2022

Навіщо наглядовій раді ЧНУ сумнівні персоналії Мунтяна, Продан та Осачука?

5 травня наказом Міністерства освіти і науки України затверджено новий склад наглядової ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перелік включає у себе депутатів і бізнесменів. Проте далеко не всі персоналії у списку викликають позитивні враження і згоду. Постає питання про доцільність для університету у складі наглядової ради постатей Івана Мунтяна, Оксани Продан і Сергія Осачука. Детальніше на yes-chernivtsi.

Як стверджує ректор ЧНУ Роман Петришин, про ймовірних членів ради він роздумовував ще в середині минулого 2019 року, адже якраз тоді він обійняв свою посаду та одночасно закінчився термін функціонування колишнього складу. Винісши питання на засіданні ректорату, було погоджено, що у наглядову раду мають увійти знані і шановані чернівчани, причому не представники малого чи середнього бізнесу, а бізнесмени з достатніми фінансовими можливостями, і високопосадовці.

Таким чином, окрім згаданих представників бізнесу, до ради увійшли дружина секретаря міської ради, колишня депутатка Оксана Продан (у якості голови), відсторонений від посади за ймовірну корупцію голова обласної ради Іван Мунтян  і діючий голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук. Цей перелік змушує замислитися, а навіщо взагалі університету такі сумнівні кандидатури у складі ради?

Нагадаємо, що Оксана Продан, будучи дружиною Василя Продана, цілеспрямовано просуває його інтереси, а він, у свою чергу, знаходиться у натягнутих, якщо не сказати – войовничих, стосунках із міським мером Олексієм Каспруком. Іван Мунтян взагалі вже більше двох місяців відсторонений від своєї посади, оскільки підозрюється у стягнені хабара у розмірі 180 тис. доларів за неправомірне розпорядження комунальним майном. Сергій Осачук втягнутий у незрозумілу ситуацію з децентралізацією області й також втрачає довіру як серед населення, так і колег.

Власне, якщо з бізнесменами у наглядовій раді ще є сенс погодитися, то яким чином ЧНУ допоможуть політики з лобіюванням власних інтересів? І чи є зв’язок такого рішення з недалекими місцевими виборами?