Вівторок, 28 Червня, 2022

Іван Мунтян знову програв апеляцію і залишився без посади голови облради

Колишнього голову Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна зобов’язали не відлучатися з міста Чернівці та Глибоцького району, не спілкуватися з іншим підозрюваним у його справі та зі свідками. А також здати паспорти громадянина України для виїзду за кордон та носити електронний браслет.  Саме таке рішення винесла Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, яка залишила у силі попереднє рішення про відсторонення від посади Івана Мунтяна до 2 червня 2020 року. Повідомляє yes-chernivtsi.

Слідство триває і досі

Отож, за офіційним дописом САП на сторінці у Фейсбук, Апеляційна палата засилила рішення суду першої інстанції, яким голову Чернівецької обласної ради, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу, відсторонено від займаної посади у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності.

Зокрема ексголова облради зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду, не відлучатися з Чернівців та Глибоцького району без дозволу. Він має повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також здати на зберігання до Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області паспорти громадянина України.

Як раніше повідомлялося, 4 лютого 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура висловила голові Чернівецької обласної ради підозру у вчиненні кримінального правопорушення. За інформацією НАБУ, Іван Мунтян вимагав у підприємця хабар за передачу в оренду на 49 років комунального санаторію «Брусниця».

Коротка довідка подій по справі Мунтяна

мунтян

Детективи НАБУ повідомили про підозру і приватному підприємцю, який імовірно давав хабар. За інформацією слідства, Іван Мунтян у липні 2019 року запропонував одному з підприємців надати 400 тисяч доларів за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу. Ймовірно, у період з серпня по жовтень 2019 року голова облради отримав 180 тисяч доларів.

13 лютого Вищий антикорупційний суд призначив 10 мільйонів гривень застави голові Чернівецької обласної ради, на внесення якої дали 5 днів. Згодом Іван Мунтян подав апеляцію на це рішення.

28 січня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурора САП та відсторонила Івана Мунтяна від посади голови Чернівецької обласної ради у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. Відстороненим від посади чиновник мав бути, поки тривало досудове розслідування, а саме до 4 квітня 2020 року.

Тоді прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ігор Щур просив суд продовжити слідство ще на шість місяців, оскільки необхідно провести ще низку слідчих дій. Зокрема, як вказував прокурор, детективи мають допитати свідків у справі, які перебували або перебувають за кордоном. До того ж, режим надзвичайної ситуації ускладнює цей процес. Також НАБУ планує провести інші слідчі дії у зв’язку зі складністю правопорушення.

Адвокати Мунтяна та іншого підозрюваного у дачі неправомірної вигоди Юрія Кушніра заперечували проти задоволення клопотання. На їхню думку, слідство може завершити всі дії у більш короткі терміни.